Koronavirüs aşısında son durum: Corona virüs aşısı ne zaman çıkacak? Çin’den son dakika açıklama geldi

Koronavirüs aşısında, dünya ülkelerinin çalışmaları devam ederken, Rusya’dan sonra Çin’den de son dakika bilgiler geldi. Geçtiğimiz hafta aşının tescillendiğini ve üretime başlandığını duyuran Rusya’nın ardından, virüsün ilk doğduğu yer olan Çin’de de bir ilaç firmasının ürettiği yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısının yıl sonuna kadar piyasaya sunulmaya hazır olacağı bildirildi. Aşısının 140 dolardan daha düşük bir fiyata mal olacağını gündemde yer aldı. İşte, dünyanın yakından takip ettiği corona virüs aşısında son gelişmeler.

Korona virüs salgınında bilim insanlarının aylardır devam ettirdiği aşı çalışmaları devam ederken Çin’den yeni haber geldi. Gelen son dakika bilgiye göre, yıl sonunda piyasaya çıkacak Covid-19 aşısının 140 dolardan daha düşük bir fiyata mal olacağı ve 28 gün arayla iki doz yapılacağı söylendi. Aşının tescillendiğini duyuran Rusya da geçtiğimiz günlerde aşının üretimine başlandığını duyurmuştu. İşte, de

ÇİN’DEN KORONAVİRÜS AŞISIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA 

SinoPharm şirketinin yöneticisi Liu Cingcın, Çin Komünist Partisinin Guangming gazetesine yaptığı açıklamada, yıl sonunda piyasaya çıkacak Covid-19 aşısının 140 dolardan daha düşük bir fiyata mal olacağını ve 28 gün arayla iki doz yapılacağını söyledi.

Liu, büyük şehirlerde yaşayan işçi ve öğrencilere aşı uygulanması gerekeceğini ancak nüfus yoğunluğu bulunmayan kırsal kesimdekiler için böyle bir gerekliliğin bulunmadığını ifade etti. Liu Cingcın, “1,4 milyarlık nüfusumuzun hepsi aşı vurdurmak zorunda değil.” diye konuştu.

kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir