İşinize Yarayacak Diyet (su diyeti)

Su diyetini yapmak istiyor iseniz öncelikle dayanıklı ve sabırlı olmanız gerekir çünkü 7 günlük bir süreçten bahsediyoruz eğer bu diyete başlamak istiyor iseniz bir doktora danışmanızı tavsiye ederim.

Su diyetinin amacı insandan insana göre farklı durumlar için yapılır zayıflamak, daha sağlıklı olmak vb. şeyler için su diyeti yapılır eğer sizde zayıflamak için yapacak iseniz şunlara dikkat etmeniz gerek eğer 110 kilo biri iseniz su diyetiyle 7 gün içeirsinde 6 veya 7 kilo verilmesi beklenir ama eğer 80 veya 70 kilo biri iseniz yani normal bir kilo da iseniz bu kilo verme miktarı daha az olacaktır uzmanların tavsiyesine göre 3 günden fazla yapılmaması gereken bir diyetdir ama normal olan 7 gündür 3 günden fazla yapılamıyacak olmasının nedeni ise vücudun daha güçsüz kalacağından dolayı virüs hastalık gibi şeyleri daha çabuk kapabilecek olmamızdır.

Su diyetinin olumlu taraflarından biride hastalılara karşı direncinizin artmasıdır ne kadar bu süreçte vücut direncimiz düşse de ileride yaşlılık zamanlarınızda vücudunuz daha sağlıklı olucaktır önemli olan nokta ise bu 7 günlük süreçte sadece su tüketilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir