“Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2”

“Açlık Oyunları” serisinin, seyirciyi etkisi altına alarak, 2.2 milyar dolarlık hasılata ulaşmış durumda. Serinin ülkemizde vizyona giren filmi “Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2”, Katnis Everdeen’in (Jennifer Lawrence) her şeyin sadece hayatta kalmayı sağlamak için değil, aynı zamanda geleceğini şekillendirmek için de olduğunu anlamasını sağlıyor. 

Peter Craig ve Danny Strong’un senaryosunu yazdığı “Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2”nin yönetmen koltuğunda Francis Lawrence oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda, Oscar ödüllü Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Oscar ödüllü Philip Seymour Hoff man, Jeff rey Wright, Willow Shields, Sam Clafl in, Jena Malone, Stanley Tucci ve Donald Sutherland var. Seriye “Açl ık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1”de katılan oyuncular ise Oscar ödüllü Julianne Moore, Mahershala Ali, Natalie Dormer, Wes Chatham, Elden Henson ve Evan Ross. 

Serinin bu bölümünde olaylar şöyle gelişiyor: Katniss (Jennifer Lawrence), Panem ulusuyla bir savaş içerisindeyken Başkan Snow (Donald Sutherland) ile yüzleşiyor. Yakın arkadaşları Gale (Liam Hemsworth), Finnick (Sam Claflin), Peeta (Josh Hutcherson) ve bir grupla birlikte Panem halkına özgürlüklerini kazanmalarında yardımcı olabilmek için hayatlarını tehlikeye atarak 13.Bölge’den ayrılıyorlar. Görevin amacı Katniss’i ortadan kaldırmayı kendine takıntı hale getirmiş Başkan Snow’dan kurtulmak. Ölümcül tuzaklar, düşmanlar ve manevi tercihler, Katniss’i hiçbir arenada olmadığı kadar zorluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir